09111854538-09029392121
telegram instagram

مشخصات شهرستان تالش

منطقۀ قومی تالش، یکی از نواحی ایرانی و محل سکونت قوم تالش است با مساحتی حدود 2373 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 200000 نفر (بر اساس سرشماری سال 1395) که در شمال غرب گیلان قرار دارد و یک چهارم خاک استان را به خود اختصاص داده است. این شهرستان که نام خود را از قوم تالش گرفته به استناد منابع و شواهد بسیار، بازمانده اقوام کادوس باستان و از همسایگان دیرین قوم گیل است.
تالش از غرب به استان اردبیل، از شمال به آستارا و از جنوب به رودبار و از شرق به دریای خزر و انزلی محدود شده و شامل شهرستان های تالش، آستارا، ماسال، فومن و شفت است، بعلاوه اینکه بخش هایی از مردم شهرستان های رودبار، خلخال و صومعه سرا تالشی زبان هستند.
تالش از سه جهت به کوه های تالش که ادامه رشته کوه های البرز هستند و از طرف دیگر به دریای خزر منتهی می شود. کشف آثار تمدن 4500 ساله در ییلاقات (نوه دیی) تالش جلوه های بیشتری به این منطقۀ خوش آب و هوا داده است.

زبان

زبان مردم تالش تالشی است و و از زبمان های دور به این زبان تکلم می کنند. زبان تالشی بیشتر از زبان فارسی به زبان پهلوی قدیم نزدیک است. با این حال بسیاری از مردم تالش به زبان ترکی آذری تسلط کامل دارند و به این زبان تکلم هم می کنند.

نقشه گردشگری

در نقشه زیر که با کیفیت بالا و برای اولین بار در سایت ویلاسیس قرار گرفته نقشه جغرافیایی تالش را مشاهده می کنید.


نقشه راه های کشور

در اینجا برای کمک به مسافرین و گردشگران عزیز نقشۀ راه های کشور با حجم کم و کیفیت بالا در قالب pdf قرار داده شده است.
دانلود نقشه راه های ایران


ویژگی های جغرافیایی

همانطور که از نقشۀ فوق بر می آید، منطقۀ تالش میان کوه و دریا محصور است، درنتیجه از منظر طبیعت، از طبیعتی معتدل و بی بدیل برخوردار است. از یک سوی زیبایی دریای خزر و از سوی دیگر ییلاقات سرسبز و رؤیایی تالش زیبایی منحصر به فردی را به این منطقه داده است. به طوری که ییلاقات در ارتفاعات و دریای خزر در پایین به موازات هم گسترانده شده و هرچه از سمت دریا به سمت ییلاقات پیش می رویم از رطوبت هوا کاسته و از طبیعتی معتدل و بارانی و پر درخت به سمت طبیعتی ییلاقی زیبا و سحر آمیز حرکت می کنیم.


بهار تالش

با توجه به اینکه منطقۀ تالش منطقه ای معتدل است در فصل بهار و با آب شدن برف ها در ارتفاعات، مناظر خیره کننده ای پدید می آید که توجه شما را به تصاویر و ویدیو های زیبای آن در زیر جلب می نماییم.

موزیک ویدیوی قشنگه تالش در توصیف بهار تالشتصاویر بهار تالش

ویلاسیس چیست؟

ویلاسیس با هدف اجارۀ ویلا در تالش و در راستای توسعۀ گردشگری در شمال کشور و به خصوص در این منطقۀ زیبا و توریسی اقدام به بستن قرارداد با اشخاصی نموده که زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اقدام به اجارۀ ویلا و سوئیت به هم میهنان عزیزمان می کنند.
ویلاسیس توجه شما را به این نکته جلب می کند که قیمت های اماکنی که در این سایت آگهی شده است بر اساس قیمتی است که در سنوات گذشته آن مکان ها بر مبنای همین قیمت ها به مسافران عزیز اجاره داده شده است و مبتنی بر توافقات صورت گرفته بین مالکان و مسافران و نیز مبتنی بر کیفیت خدمات ارائه شده می باشد.
لذا ویلاسیس دخل و تصرفی در قیمت های اعلام شده ندارد ولی سعی ما بر این است تا مالکان تا حد امکان قیمت خود را در جهت جلب رضایت مشتریان کاهش دهند؛ تا بدین سان مسافران عزیز بیشتری بتوانند از پتانسیل موجود در تالش بهره مند شوند.